top of page

הדרך להצלחה בעידן שלנו

אני לא כתבתי את מה שאתם הולכים לקרוא, כתב אותו בן אדם בשם ניב. הדברים הגיעו לפיד שלי בפייסבוק. קראתי ונשארתי המום. מהפשטות. מהדיוק. מהישירות. ומחכמת החיים המתפרצת. אני יכול להעיד על עצמי שחלק מהדברים כבר הספקתי לעשות בשנים האחרונות - לגבי השאר בהחלט סימנתי לעצמי כמה מטרות קצרות וארוכות מועד מתוך הדברים.

זה קצת ארוך אבל ממש ממליץ לכם לקרוא:

1. אל תלך לעשות תואר עדיין רק כי אתה לא יודע מה לעשות - רוב הסיכויים שזה לא יעזור לך לגלות. אל תלך לעשות תואר כי ההורים שלך רוצים - הם חיים בעידן אחר. אל תלך לעשות תואר כי אתה רוצה להרגיש שאתה ממשיך להתקדם - אלא אם כן לעבוד שלוש שנים כברמן, לצבור חוב של עשרות אלפי שקלים בשכר לימוד ולקבל את אותו ידע ש-90% מהאוכלוסייה לומדת במקביל אליך, נקרא מבחינתך "להתקדם".

2. אם אתה לא יודע אנגלית, תלמד דחוף.

3. פתח אקסל או וורד. עבור על כל רשימת החברים שלך בפייסבוק, אנשי הקשר שלך בפלאפון, וכל האנשים שנמצאים לך בראש. תרשום את כל השמות שלהם לפי קטגוריות (צבא, תיכון, משפחה, חברים של ההורים וכו'), עד שיהיה לך מסמך עם כל האנשים שאתה מכיר. תכין טבלה עם העמודות "שם", "מה עושה בחיים", "כמה מעניין מה שהוא עושה (עם ציון מ-1 עד 10)", ותתחיל להציע לכל אחד מהאנשים לשבת על קפה או בירה כדי לשמוע על מה שקורה אצלם ובמה הם מתעסקים. לא תאמין אילו הזדמנויות, סיפורים מעניינים, ואפשרויות שאפילו לא דמיינת יצוצו לפניך אם תעשה רק את הסעיף הזה.

4. תעבוד במכירות. תתרגל להרגיש בנוח לשמוע לא. תלמד "להציק" בחן. תלמד להציג למישהו משהו בצורה שתשכנע אותו. תלמד להתמודד עם התנגדויות ולהתמקד ביתרונות. אם אתה קורא את זה וחושב שהסעיף הזה לא בשבילך, כי אתה לא הטיפוס שיתעסק במכירות, תעבוד במכירות פי 2 יותר זמן.

5. ב-30 יום הקרובים, אל תעשה שום דבר בלי גוגל. צריך לכתוב קורות חיים? תרשום "How to write the perfect resume" בגוגל. רוצה להתחיל להתאמן אבל אין לך זמן? חפש Best short workouts בגוגל. תבין - כל דבר שאתה רוצה לעשות, מישהו כבר חקר ופירק לדרגת אומנות. והכל נמצא ב… נכון, גוגל. ב-2017, חיפוש בגוגל הוא האבא של כל הסקילז. אל תרשה לעצמך להסתדר בלעדיו.

6. פתח עסק קטן. טייל עם הכלבים של השכנים. תעביר שיעורים פרטיים באנגלית. תנהל לחבר של אבא שלך את העמוד של החנות חשמל שלו בפייסבוק. לא משנה מה - העיקר שתפתח עסק. תלמד מה זה מס הכנסה וביטוח לאומי, איך לבנות לעצמך לו"ז ולעמוד בו, מה זה להוציא חשבוניות. מה זה להיות עצמאי, איך למצוא ולהשאיר לקוחות. איך זה מרגיש לא להרוויח כסף אם אתה לא מצליח למצוא לקוחות. תאמין לי, תוך חצי שנה אתה תלמד פי מיליון מאשר מה שהיית לומד בכל תואר.

7. ואם אתה יכול לפתוח עסק ולהתעסק במשהו שאתה באמת אוהב, גם אם אין לך מושג אם ומתי זה יעשה כסף, תעשה את זה. תכתוב בלוג על כדורגל קמבודי. תעשה ביקורות וידאו על חדרי בריחה. לך תצלם רק אנשים מוזרים בתל אביב במשך חצי שנה ופתח עמוד פייסבוק עם כל התמונות. אגב, מישהו בניו יורק עשה את זה. היום הוא מיליונר.

8. תגור אצל ההורים כמה שאתה רק יכול, כל עוד זה סבבה וכולם עושים את זה. תחסוך כמה שיותר, כדי שעוד כמה שנים, כשתצטרך להחליט אם לעשות משהו שיכול לקדם אותך מאוד בעתיד או להתפשר על עבודה פחות מגניבה כי משלמים בה יותר, תוכל לקבל את ההחלטה הנכונה בלי להיות לחוץ על כסף.

9. תירשם ל-Coursera ול-Udemy, ותפנק את עצמך בקורס בעשר דולר פעם בחודש, או קורס ב-20 דולר פעם בחודשיים. תלמד פוטושופ. תלמד לצלם ולערוך וידאו. תלמד להקים אתר אינטרנט. תלמד ללמוד דברים דרך האינטרנט - שם נמצא הידע הפרקטי האמיתי, לא בכיתה עם עוד 50 תלמידים שבאים בשביל לרכל ולרצות את ההורים שלהם, ומרצה שמלמד אותך רק כדי שייתנו לו להמשיך במחקר הפרטי שלו.

10. תעקוב אחרי טים פריס, לואיס האוז, רמית' סתי' (במיוחד רמית' סת'י), טוני רובינס, טאי לופז, גארי ויינרצ'אק, ליאור פרנקל ויניב זייד. אל תעקוב אחרי ynet, האח הגדול, והאקסית שלך בפייסבוק. זה לא בריא.

11. אם בא לך להירשם לקורס מגניב באינטרנט שעולה 200 דולר, תירשם. מי שיצחק עליך עכשיו יבקש שתלמד אותו הכל אחר כך.

12. תמצא 10 אנשים ברחבי האינטרנט שמה שהם עושים, או מי שהם, מרתק אותך. שלח להם מייל או הודעה בפייסבוק ותציע להתמחות אצלם בחינם. תעבוד כאילו משלמים לך 50,000 שקל בחודש, קח עוד ועוד אחריות, ואף פעם אל תתלונן. זה יקצר לך את הדרך למקום שאתה רוצה להגיע אליו ב-20 שנה לפחות.

13. אם ה-10 הראשונים לא ענו, תמצא עוד 50.

14.ובכללי, תעבוד בחינם. לא תמיד, אבל כשההזדמנות סופר-מעניינת והכסף זו הבעיה היחידה - אל תחשוב על זה בכלל. זה היתרון שלך על אנשים בני 30+ עם ילדים - אתה יכול והם לא. ואם יגידו לך שאתה יוצא פראייר, תחייך ותגיד "אולי באמת זו

טעות, אבל אני רוצה לנסות כי זו אחלה הזדמנות". רובם יבינו, ומי שלא - שידבר איתך עוד 10 שנים.

15. תבין שאתה לא מעניין אף אחד בעולם. הדבר היחיד שמעניין אנשים זה הערך שאתה יכול לתת להם. נעים, לא נעים - זה המצב. תבין את זה ותחיה לפי זה. כשאתה מחפש עבודה - תחשוב קודם כל למה שייקחו אותך (רמז: זה שאתה חרוץ, חכם ולומד מהר לא מעניין אף אחד. זה שהצלחת להרים את העמוד פייסבוק הדרעק של חבר של אבא שלך ולייצר ממנו 2000 שקל מכירות בחודש, זה כבר מעניין.)

16. תהפוך לזה שמחבר בין אנשים. כל פעם שמישהו שאתה מכיר מספר לך על בעיה שיש לו, תחשוב מי מהאנשים שאתה מכיר יכול לעזור לו, ותחבר ביניהם. ואז תעשה פולו-אפ ותוודא שהם עזרו אחד לשני. לא תאמין כמה ערך זה ייתן לך בהמשך החיים.

17. תבקש לשבת עם שלושת החברים הכי קרובים שלך לשיחת עומק. תשאל אותם מה שלושת התכונות שלדעתם הכי יעזרו לך בחיים, ומה שלושת התכונות שאתה צריך לעבוד עליהן. תעשה הכל כדי לחזק את התכונות החזקות, ולטשטש את התכונות הבעייתיות.

18. תירשם לרשימת תפוצה של כמה שיותר בלוגים ואתרים שמתעסקים בנושאים שמעניינים אותך. תוך חצי שנה אתה תדע יותר על הנושאים האלה ממה שכל תואר יוכל ללמד אותך.

19. תתרגל לתעד את מה שקורה לך בחיים כדי שתוכל להיות במעקב על עצמך. כל בוקר אחרי שהתאפסת, קום, פתח מחשב וזרוק לדף כל מה שרץ לך בראש למשך 5 דקות. עשה את אותו דבר בערב. תקליט את השיחות טלפון שלך כדי לראות אם אתה מצליח לתקשר כמו שאתה רוצה.

20. אל תאמין לאנשים באינטרנט שמצטלמים עם מכוניות יוקרה ומבטיחים לך כסף קל. אל תאמין לאנשים באינטרנט שמציעים לך לעבוד שעתיים ביום ולייצר הכנסה פאסיבית. אל תאמין לאנשים שמציעים לך לשלם 15 אלף שקל ואז לקבל כסף על כל חבר שאתה משכנע לשלם 15 אלף שקל. הדברים האלה אף פעם לא נגמרים טוב.

21. תתרגל שמירה על קשר עם אנשים חדשים ומעניינים. אל תתן לאנשים שאתה מרגיש שיש לך חיבור ראשוני מעולה איתם לצאת לך מהחיים. תוסיף אותם בפייסבוק. צא איתם לבירה. תחזק את הקשרים האלה, כי לא סתם היקום הפגיש ביניכם.

22. תתאמן. חדר כושר, ריצה, פילאטיס, קרוספיט, לא משנה. אימונים משחררים אותך כשאתה תקוע. הם גורמים לאנשים לקבל רושם ראשוני יותר טוב עליך. הם עושים אותך יותר זקוף ויותר מרשים. כשהגוף שלך מפוקס, המוח שלך הופך להיות מפוקס.

23. תביא קינדל מחו"ל, ותתחיל לקרוא כמה שיותר פרקים ראשונים של כמה שיותר ספרים בחינם. חפש Best Business Books בגוגל (זוכר את גוגל מסעיף 6? אז הגוגל הזה), ותקרא את כל הפרקים הראשונים של כל הספרים בתוצאת חיפוש הראשונה. קנה את מה שאתה ממש אוהב. היעד שלך הוא 100 ספרים ב-2017.

24. קנה את הדומיין עם השם שלך נקודה קום.

25. אם אומרים לך שאתה משוגע, שאתה צריך להתאפס על עצמך לפני שיהיה מאוחר, שאי אפשר להסתדר בלי תואר, ש"הגיע הזמן לבחור כיוון", שאין קיצורי דרך בחיים, שהם לא מבינים מה אתה עושה - תדע שאתה בדרך הנכונה.

התמונה צורפה לפוסט שלו

קרדיט מלא ל NIV ART זה הפייסבוק שלו

פוסטים מומלצים
פוסטים אחרונים
ארכיון
חיפוש לפי נושאים
No tags yet.
bottom of page