top of page

אני לא מפסיק ללמוד! וגם אתם אל תפסיקו

היום לקחתי חלק בסדנה מעשית בנושא חנות אפליקציות של WIX מרכז WIX לעסקים קטנים בנמל תל-אביב. הלכתי ללמוד. כן, ללמוד. אני לא יודע הכל, ואני לא מתיימר לדעת הכל. אלא לומד, כל הזמן, מרחיב אופקים, משפר את עצמי ואת השירות שאני מעניק ללקוחות שלי. החידושים בעולם הדיגיטלי קורים בקצב כל-כך מהר שחובה עליי להתעדכן וללמוד כל הזמן כדי להיות רלוונטי.

במהלך היום התקשרתי לחבר, שהוא גם מתעסק בתחום, וסיפרתי לו שאני בסדנה הזו ושלומדים המון ובלה בלה בלה והתגובה שלו הפתיעה אותי, הוא אמר בטון כזה ספק מזלזל ספק מופתע: "למה אתה הולך לדברים הלאה?! אתה מבזבז זמן - תסגור לקוחות"(אל תתפסו אותי במילה, אבל זו הייתה המנגינה). הייתי טיפה'לה מופתע. מה זאת אומרת 'מבזבז זמן'?! איזה שירות אני אתן ללקוחות אם אני לא אהיה מעודכן בחידושים בתחום? איזה זכות מוסרית תהייה לי לדרוש תשלום עבור שירות שהוא לא הכי מקצועי?? אז אני אומר כאן, בפה מלא ובריש גליא - אני מבזבז זמן על למידה! כן, אני אוהב לשבת בכיתה ולשמוע אנשים יותר חכמים ומבינים ממני, שמלמדים אותי איך לתת שירות טוב יותר ללקוחות שלי. כזה אני.

לסגור לקוחות זה מטרה רק אחרי שאני אהיה מקצועי. אמין. מעודכן בפיצ'רים האחרונים בתחום. אם לא - אני שרלטן. זהו. ככה אני מאמין. ומי שלא בא לו - אני מוכן לתת לו את הטלפון של החבר/קולגה הזה.

הסדנה הייתה מעולה ומקצועית. המקום מקסים וחמים. ואם אתם מתעסקים בתחום ומתעניינים בWIX - אתם חייבים לבקר שם ולהירשם לסדנאות שלהם. הרבה זמן לא נפגשתי באנשי מקצוע כל-כך מקצועיים. חוץ מאיילת שהעבירה את הסדנה והייתה עניינית וסוּפר-סוּפר מקצועית, היו שם גם 4 מפתחי אפליקציות שהסתובבו בייננו ועזרו לכל אחד (!!!) באופן אישי ונתנו טיפים ועזרה. מושלם, שאפו ענק!

ועכשיו בכמה מילים מה אני למדתי ואיך זה יכול לעזור לכם אם אתם בונים לכם אתר ב-WIX

מה זה אפליקציה?

תוסף לאתר שמאפשר להרחיב את יכולות העסק שלנו. כמו שאני קונה סמארטפון עם יכולות בסיסיות וכדי להרחיב את יכולות השימו שלי בו - אני מוריד אפילקציות הודעות, פייסבוק, יוטיוב וכו'... ככה גם באתר WIX, יש את היכולות הבסיסיות של הפלטפורמה ויש אפשרות להרחיב את היכולות בעזרת אפליקציות.

מה ההבדל בין האלמנטים הפשוטים לבין האפליקציות? האפליקציה מאפשרת לי יכולת עריכה וניהול מתקדמת יותר.

רוב האפליקציות חינמיות. אם רוצים או צריכים ניתן לשדרג ולשפר בתשלום את האפליקציה. יש אחלה יכולות בחינם אבל חשוב גם להתעדכן ולהתנסות ואם צריך וחשוב לעסק – רצוי להשתמש בהרחבה בתשלום.

בחנות האפליקציה ניתן למצוא אפליקציות לפי קטגוריות.

בחלק מהאפליקציות אין צורך לעשות Publish אלא האפליקציה מתעדכנת באופן אוטומטי. שימו לב לזה זה משתנה מאפליקציה לאפליקציה. ובכלל באופן כללי - כדאי מאוד 'לשחק' עם האפליקציה בשלב הבחירה וגם לאחר שהיא באוויר. ללמוד אותה ואת היכולות שלה כל הזמן. מאוד חשוב לשחק עם האפילקציה בשלב של PREVIEW

רואים את הטיזר בתחתית האתר לדוגמא

שני טיפים שלא כלליים שלא קשורים לאפליקציות באופן ישיר:

  1. מומלץ מאוד לשמור על אחידות בצבעים, בטח כשמדובר בכפתורי הנעה לפעולה. בכלל לשמור על שפה אחידה. WIX מציע פלטת צבעים שמותאמים לסגנון האתר, מומלץ להשתמש בה.

  2. מומלץ לשים רק כפתור 1 להנעה לפעולה. כמו גם, לשים 'טיזר' של המשך העמוד באופן שיגרום למשתמש לגלול למטה (כיתוב/תמונה).

טיפים איך לבחור אפליקציות?

דבר ראשון להבין מה אני צריך.

  • יש לחצן 'מצא את האפליקציה המתאימה לי' ושם ניתן למצוא אפליקציות רלוונטיות.

  • לחפור באפיליקציות המומלצות.

מה לעשות אם יש הרבה אפליקציות מאותו תחום ואני לא יודע לבחור? לשים לב לדירוג, למספר האנשים שדירגו אותה, ולמיקום של האפליקציה בחנות. ועדיין זה לא אומר שזה הכי טוב לי. ולכן, ההמלצה הכי טובה – להתקין ולשחק איתה וללמוד תוך כדי תנועה האם וכמה היא טובה לי.

אם האתר כבר באוויר איך אני מביא משתמשים לאתר?

ישנם אפליקציות שמשדרגות את האתר. אבל ישנן גם אפליקציות כל תפקידם הוא לעזור לנהל את העסק. לשפר את העסק. להביא לקוחות לאתר, לשלוט על מאגרי המידע, לשמור על קשר עם הלקוחות, לקדם את האתר ועוד...

הרבה מהאפליקציות יודעות לתקשר אחת עם השנייה ולכן אם מוציאים ניוזלטר אנשי הקשר מסתנכרנים מכל האפליקציות Contact שהתקנו/

דבר נוסף, אפליקציה לאנליטיקס – שהיא חלקית יותר מהאנליטיקס של גוגל אבל יותר עניינית ויותר ידידותית למשתמש. תנסו, אשמח לשמוע מה אתם חושבים.

פוסטים מומלצים
פוסטים אחרונים
ארכיון
חיפוש לפי נושאים
No tags yet.
bottom of page